Sõltumatu vooluallikas … see on hea imerohi

Kuidas me võiks kaitsta oma koduelektroonikat?

Tulemas on pikk külm ja pime aeg. Paljud energiaeksperdid on ka ennustanud korduvaid voolukatkestusi. Minule, kui tehnokratile aga on see suureks mureks. Nimelt on minu majapidamises ja ettevõttes palju tähtsaid seadmeid, mis PEAVAD olema 24/7/365 vooluvõrgus ja kättesaadavad sõltumata asukohast.

 

Me paljud kasutame süleavruteid … eks? Me oleme ju kogenud olukorda kodus/ettevõttes, kui vool järsku ära läheb, tõuseb suur pahameel aga sinul on ju sellest üksta puha. Sinu sülearvuti jätkab kenasti tööd (kuigi ilma internetita).

Aga et sellist meelepaha ei tekiks siis peaks kodus või ettevõttes läbi mõtlema jada nii, et juhul kui vool katkeb siis sinu OLULISED seadmed jätkaksid tööd. Või jätkaks tööd vähemalt mingi aja mis vaja oleks. Me ise pakume välja, et nii 1h võiks see aeg küll olla.

Mõtleme korra selle jada läbi võrgu vaatenurgast esmalt.

Et ma saaksin kasutada interneti ka siis, kui vool ära läheks peab voolu saama ruuter (see mille ISP e. teenusepakkuja sulle annab), võrgujagur (juhul, kui majas on rohkem tarbijaid, kui ruuteril võrguliideseid). Lauaarvuti (juhul, kui sülearvutit ei ole) ja WiFi seade, kui see ei saa oma voolutoidet üle PoE võrgujaguri.

Sellisel juhul et need seadmed tööle jääks on vaja majja soetada UPS ehk sõltumatu vooluallikas.

UPS’i võimsus arvutatakse vastavalt vajadusele, et kui kauaks on sul vaja mingeid seadmeid elus hoida ja kui palju summa summaariumilt need seadmed voolu tarbivad. Ilmselt UPS’i müüjad oskavad ka pakkuda kas siis kogemusest või lähtuvalt tootelehelt loetud infost õiked seadet.

UPS’i roll ei ole ka pelgalt seadmeid tegevuses hoida ka siis, kui üldvool kaob. UPS kui seade KAITSEB seadmeid voolukõikumiste eest, üle- ja alapingete eest. Mõned UPS’id kaitsevad ka äikese eest. Ja mis veel … kui UPS seadmeid ei ole siis pidev voolukõikumine ajab tarbijad (seadmed, mis töötavad vooluy pealt) lolliks ja mõnikord ei aitaka enam seadmete restart. Vaid ainukeseks lahenduseks oleks uue seadme soetamine ja mis ei pruugi olla ka just kõige soodsam tegevus.

UPS’i eluiga on vastavalt 5+ aastat, kus võib minna vaja akude vahetamist või siiski soodsam on alati soetada uus UPS.

UPS hinnad sõltuvad seadmevõimsusest, et kui pikalt soovitakse ja kui võimsaid seadmeid elus hoida. Meie kasutame oma tootevalikus tuntud EATON UPS’i lahendusi. Enamasti on neid soetatud just eramajade katlamajadesse, mille külge ühendatakse kaughalduse kontrollerid.

Seega kui see artikkel tekitas sinust huvi ja soovid omale soetada just õiget ja sobivat lahendust siis võta meiega ühendust. Aitame meeleldi …