Külastajate arvu piirangud, kuidas seda lugeda?

Meil on määratud seoses Covid 19 viirusega kaubanduskeskustes hoida 2+2 rereglit ja paljudes kohtades ka reegel külastajate piiranguga. Oletame, et külastajate arv ruutmeetri kohta peab olema “X”. Kõik on tore aga kuidas seda järgida, kuidas lugeda üle õige arv inimesi? Kas tõesti arvate, et turvamees uksel peaks tegelema külastajate sisse ja välja registreerimisega? Ma arvan, et see ei ole eriti rentaabel tegevus.

Me kirjeldaks ühte võimaliku lahendust, mis aitaks sellega hakkama saada ja kasutades olemasolevat WiFi tehnoloogiat.
Sisuliselt on tegemist tarkvaralise veebipõhise lahendusega, kus WiFi seadmed jälgivad Teie taskus olevat nutiseadet. Ehk kui nutiseade satub määratud levialasse siis see loetakse ning see lahendus jälgib nutiseadme asukohta määratud territooriumil. Kui juhtumisi tekib olukord, kus ühte kohta tekib liiga palju lähestikus inimesi, annab süsteem sellest teada ja vastav poe töötaja läheb olukorda uurima.
Tuletame siis veelkord meelde, et see toimib ainult poe territooriumi, kus jälgitakse “nutiseadete” liikumist. Mitte ühtegi logi ei salvestata vaid loetakse reaalajas olevaid seadmeid (MAC aadresse). Ja mis kõige tähtsam, mitte ükski nutiseade ei pea olem sisse logitud WiFi võrku.

See ei ole veel kõik … Sellel lahenduse on jah võimalik teha ka vajalike turunduslike lahendusi, avalehtesid kampaaniate tarvis. Lisaks on lahendusena “Paanika nupp”. See tähendab seda, et kui turvatöötaja või siis poe töötaja vajutab paanikanuppu siis süsteem näitab kaardil koheselt, kus kohas nuppu vajutati ning talle saadakse kiirelt appi minna.

Kõik ei ole kuld, mis hiilgab

Nagu ikka siis on paljudes asjadel ka omad piirangud. Nimelt antud lahendus ei toeta kõiki WiFi riistvaralisi lahendusi. Allpool toome välja tootjad (seadmed), millega see lahendus kenasti koos toimetab:

4IPNet – only EAP737
Altai
Aruba standalone
Aruba with controller
Huawei AC
Huawei Agile
Ruckus SZ/vSZ/vSCG
Ruckus ZD

Ehk kui leidsid, et midagi sellist võiks Teie ettevõttele sobida või soovite rohkem infot antud lahenduse osas siis võtke meiega ühendust. Kirjutage meile ja me võtame Teiega ühendust.