Milline võiks olla turvaline võrgulahendus mikroettevõttele ja inimesele, kes töötab kodukontoris?
Esmalt teeme siin ühe asja selgeks, et mis on mis. Kodukontori all me peame siin artiklis silmas inimest, kelle peamine töökoht on kodus ning kodus ei ole rohkem, kui 5 arvutit. Mikroettevõtte all peame silmas väikest kontorit (või ka kodukontorit), kus ei ole rohkem, kui 20 arvutit. Väikeettevõtte puhul oleme piiriks pannud kuni 50 töökohta ettevõttes.
Nüüd, kui oleme ära selgitanud meie mõistes kolme ettevõtte tüübi peamised kriteeriumid, süveneme tehnilistesse lahendustesse.
Viskasime pilgu oma tootevalikusse ning panime kokku sellise lahenduse, mis koosneb WiFi’st, tulemüürist ja võrkujagurist.
KODUKONTORI ja MIKROETTEVÕTTE LAHENDUS KUNI 5 ARVUTIT
Lahenduses on WiFi võimekusega tulemüür T15W tootjalt Watchguard. Kuna sellel ruuter/tulemüüril on ainult 3x 1Gbps porti, oleme juurde pannud tootja Ruckus 12x 1Gbps PoE+ pordiga võrgujaguri. Sellise lahendus WiFi võimekus on piiratud selle levialaga seadme ümber, siis see lahendus sobib kohtadesse, kus wifi katab ära seadme lähiümbruse. Kui aga wifi on oluline tagada ka kaugemates punktides võib asendada T15W tulemüüri tavalise T15 seadmega ning juurde soetada Ruckus R310 või R510 juurdepääsu punkti(d). Nii nagu see on alloleval pildil:
VÄIKEETTEVÕTTE LAHENDUS KUNI 20, 30, 60 ARVUTIT
Põhimõte lahenduse juures on sama, mis mikroettevõttes. Vahe on selles, et seadmed on väheke võimsamad ja kallimad. Alustame siis algusest. Esimene ilustratsioon on ettevõttele, kellel on kuni 20 arvutit
Ülal lahenduses on kasutatud tulemüüri lahendusena tootja WatchGuard T35 seadet. Kuna kasutajate arv on suurem siis ka suurem võrgujagur ICX7150-24 tootjalt Ruckus. Juhtmevabad juurdepääsupunktid on samad (R310 ja R510).
Kui kasutajaid on kuni 30 oleks selles lahenduses tulemüüriks tootjalt WatchGuard T55 ja võrgujaguriks Ruckus’e ICX7150-48 ehk 48 pordiga võrgujagur. Juhtmevaba juurdepääsupunktiks soovitaks siin juba ainult R510 mudelit.
Kasutajate arvuga kuni 60 on pakkuda kahte marki tulemüüre. Esimene oleks T70 või siis esimene räkitav tulemüür M270. Nende vahe seisneb võimsuses kuid suurim soovitatav kasutajate arv on mõlemal kuni 60. Sellise kasutajate arvu puhul oleks juba vaja kasutada kahte võrgujagurit, milleks sobiksid Ruckuse ICX7150-48 ja ICX7150-24. Võrgujagurid saab panna omavahel virna, et need esineksid kui üks võrgujagur (kokku siis 72 porti). Juhtmevabad juurdepääsupunktid sobiksid valikst minimaalselt R510.
Loomulikult on vaja selle kõige tõrgeteta tomimiseks kvaliteetset kaabeldust ja miks ka mitte korraliku seadmekappi, mis kohe ära ei painduks või katki läheks. Siin julgeme soovitada Excel Networks tooteid, mida oleme pakkunud ja installeerinud paljudele meie klientidele.
Saa arvutivõrgu eksperdiks läbi meie uudiskirjade
Teile saadetakse maksimaalselt üks kord kuus meie poolne kogemusartikkel võrguteemadest, uutest trendidest maailmaturul ning soovitusi. Saate teada olemasolevatest kampaaniatest ja uutest toodetest. Kui Te aga ühel päeval soovite mitte saada uudiskirju siis saate ennast ühe klikiga eemaldada uudiskirjade saajate nimekirjast