Kaabeldus

Passiivvõrk

Siia kuuluvad elektrit mittetarbivad arvutivõrgu osad, näiteks kaablid, arvutipesade moodulid, seadmekapid, moodulpaneelid jne.
Arvutivõrgu lahenduses mängib väga olulist rolli passiivvõrgu kvaliteet. See tähendab, et kaabli kehva kvaliteedi puhul ei tööta ka kõige kvaliteetsemad ja kallimad aktiivseadmed.

Mida kaabli valikul silmas pidada?

Nõrkvoolu seadmeid müüakse erinevate hindadega, kusjuures hinnakäärid on kohati väga suured. Levinud kaabeldus kontorites on tavaline Cat5 või Cat6 kaabeldus (Cat = kategooria ja number = standard, millele kaabel vastab). Cat6 kaabli ühe keerupaari juhtme ristlõige on ~0,57 mm (see võib olla kogu kaabli ulatuses veidi kõikuv), Cat5 kaabli keerupaari juhtme ristlõige on vahemikus 0,48-0,51 mm. Mida jämedam ristläbilõige seda suurem on andmeedastuskiirus. Seepärast on Cat5 kaabli läbilaskevõime 100 MB/s ja Cat6 juba 1 GB/s. Lisandunud on toodete hulka Cat7A (1000MHz – 1200MHz) ja Cat8.

Mis eristab kaableid veel peale standardite ja miks on hinnad erinevad?

Hinda kaabliturul kujundab vase hind. See tähendab, mida rohkem on kaablis vaske seda kallim see ka on, kuid samas saab suurema vasesisaldusega kaabliga kvaliteetsema ühenduse.

 

Kaabelduse roll aktiivseatmetele.

Tavakasutajana või siis IT spetsialistina me oleme ikka ju kuulnud erinevaid termineid. Neis levinumad on ka ülal ära mainitud nagu Cat5, Cat6 jne …
Me oleme selle teema lahti kirjutanud uues postituses – “kaableduse roll ettevõtte võrgus“.

Jälgige sertifikaate!

Kui soovite, et kohtvõrk toimiks suurepäraselt siis tuleb valida kaablit mitte hinna, vaid tootja ja sellele väljastatud sertifikaatide järgi. Otsustuse lihtsustamiseks tutvuge kolmandate osapoolte testide tulemustega. Heaks näiteks on Taani ettevõte Delta. Lehelt www.madebydelta.com saate infot tootjate ja toodete kohta, mis omavad Delta sertifikaate.

  • Exceli tooted on kontrollitud sõltumatutes testimiskeskustes Delta ja 3P.
  • Sertifikaate uuendatakse iga-aastaselt.
  • Usaldusväärne EMEA tsooni kattev partnerite programm.
  • 25-aastane süsteemigarantii programm.
  • Müügieelne ja -järgne tugi.
  • Rohkem kui 15-aastane tootearendusprogramm.
  • Standardsed võtmelahendused.
  • Cat6 ja Cat6A kategooria süsteemidel on olemas nii kanali kui komponendi sertifikaat.


Saa arvutivõrgu eksperdiks läbi meie uudiskirjade

Teile saadetakse maksimaalselt üks kord kuus meie poolne kogemusartikkel võrguteemadest, uutest trendidest maailmaturul ning soovitusi. Saate teada olemasolevatest kampaaniatest ja uutest toodetest. Kui Te aga ühel päeval soovite mitte saada uudiskirju siis saate ennast ühe klikiga eemaldada uudiskirjade saajate nimekirjast