Arvutivõrk, mis see on?

Mis on arvutivõrk ja miks see nii oluline on?

Ütleme nii, et arvutivõrk on terve ettevõtte töö alustalaks. Ettevõttel võib olla mis iganes vägev arvuti- või serveripark aga kehv baasvõrk (kaabeldus ja võrgu aktiivseadmed) siis ei ole mingit kasu võimsatest arvutitest ja serveritest. Sest nendevaheline koostöö on häiritud tänu kehvale baasvõrgule (passiivvõrk).

Iga arvutivõrk saab alguse passiivvõrgust. Selle me oleme eraldi peatükina lahti kirjutanud “Kaabeldus” lehel. 

Teine ja väga oluline osa arvutivõrgus on eriti tänapäeval korralikult toimiv tulemüür. Tulemüüril on ettevõtte arvutivõrgus väga oluline roll. See seade kontrollib kogu võrgus liikuvat ning iga anomaalia korral käitub vastavalt reeglitele, mis on sinna käsitsi seadistatud või kui tegemist on viiruse või ründega siis tõkestab selle. Tulemüür annab ka igale võrgus olevale seadmele nime ehk IP aadressi.

Kolmas tänapäevane trend on WiFi võrk. See on omakorda sattunud vägagi tugeva löögi alla, kuna kõik seadmed (nutiseadmed, sülearvutid ja IOT) kasutavad wifi lahendusi. Täna on ka väga populaarne juhtmevaba kontor. Kõik see aga esitab väga suured nõudmised wifi seadmetele, mis peavad tagama kiire ja stabiilse ühenduse ning tagama ka vajaliku turvalisuse.

Oleme oma tootevalikusse võtnud meie kodulehel pakutavad seadmed, kuna oleme nendega teinud valmis nii mõnegi lahenduse ning pakutavad seadmed suudavad välja vedada kõik nõudmised, mis on tänapäevasel arvutivõrgul vajalikud.

Võrgud jagunevad 3 kategooriasse: 1) Lihtsad võrgud (kodukontorid ja väikesed ettevõtted) 2) Suured võrgud (keskmised ja suured ettevõtted) 3) Keerulised võrgud (andmekeskused ja suured globaalsed võrgud)


Saa arvutivõrgu eksperdiks läbi meie uudiskirjade

Teile saadetakse maksimaalselt üks kord kuus meie poolne kogemusartikkel võrguteemadest, uutest trendidest maailmaturul ning soovitusi. Saate teada olemasolevatest kampaaniatest ja uutest toodetest. Kui Te aga ühel päeval soovite mitte saada uudiskirju siis saate ennast ühe klikiga eemaldada uudiskirjade saajate nimekirjast