4G/LTE seadmetel on suur vahe. Milline valida?

4G/LTE vs 4G/LTE

Hoolimata teenusepakkujate üllast eesmärgist pakkuda kodukasutajatele ja ettevõtetele andmesideühendust kohtadesse, kuhu kaabel ei ulatu või ei ole võimalik vedada, põrkume ikka ja alati kokku kas kehva kvaliteediga andmesides või selle puudumisega täielikult.

Miks see nii on?

Esmalt seletame kuidas teenusepakkuja oma ühendust laiali jagab. Nimelt ühendust jagatakse mobiilimastist kõigile kasutajatele, kes ennast sinna külge ühendanud on. See jagatakse kasutajatele laiali nii nagu paketis kirjas aga … see jagatakse nõnda, et kui kasutajal on paketiks kiiruse piirang kuni 10mb/s siis see talle antakse ja mitte rohkem. Kui kellelgi on piiramatu maht siis sellele jagatakse nii palju, kui sellel mastil ressurssi on. See tähendab, et kui te maksate näiteks paketi eest, mille kiirus on näiteks 50mb/s aga masti küljes on kasutajaid rohkem siis teile kohe kindlasti ei tagata see 50mb/s kiirust.

Odav vs kallis

Kiirus ei olegi teab mis mure 4G/LTE ühendusega tänapäeval. Probleem on täna pigem kvaliteediga/stabiilsusega. See on asi, mis vajaks parendamist. Teenusepakkujad pakuvad eraklientidele ja ka paljudele ettevõtetele oma seadmeid alates huawei, Intenio je veel midagi. Paraku aga nede odavate seadmete mure on nende võimetus pakkuda kvaliteetset ja stabiilset ühendust. Põhujseks ei ole isegi levi indikaator vaid seadme väike antenn ja nõrk protsessor. Et asi oleks selgem või siis arusaadavam võrdleme kahte arvutit, kus ühel on võimsam potsessor ja palju mälu ning teisel, millel on nõrgem protsessor ja vähem mälu. Nõrgem arvuti on odavam aga see eest ka kehvem. Kallim seevastu võimsam.

Nende modemitega, mida ISP’d (Internet Service Provider) pakuvad on sama lugu. Teile pakutakse kõige odavamat seadet, mis turul saada on ja sellelt seadmelt te ei saagi midagi rohkem tahta, kui see suudab pakuda. Teenusepakkuja müügimehed kiidavad muidugi, et kõik on hea ja toimetab … levi on hea ja peab töötama. Reaalne olukord aga tõestab vastupidist.

Mis oleks lahendus?

Me oleme selle teema endale võtnud testida ja arendada. Oleme seda teinud pea 7 aastat ning täna võime öelda, et me oleme leidnud lahenduse, mis suudab pakkuda laiemas hinnavahemikus stabiilset ja kvaliteetset teenust. Vastavalt kasutaja vajadusele saame pakkuda toimiva seadme, mis need nõudmised täidab.

Me olme oma tootevalikusse võtnud Teltonika LTE seadmed ning oleme need paigutanud korralikesse antennidesse:

Suundantenn Ringantenn

Meie lahendus näeb ette, et seadmed (antenn ja ruuter) paigaldatakse katusele. Seadmele tagatakse vajalik vool ja ruuterist CAT6a kaabel. Et välistada võimalike kahjustusi äikeselise ilmaga me paneme ruuteri ja koduseadme (võrgijagur) vahele fiibrikonverterid. Selliselt me kaitseme koduseadmeid juhul, kui äike väliseaadmesse sisse lööb.

Jah, see on pisut kallim ühekordne investeering, kuid see eest kordades soodsam, kui hakata kogu lahendust uuesti soetama (koduseadmed seadmed, mis said üle vasekaabli kahjustada).

Võtke meiega ühendust

Kui sinu majal ei ole interneti, ei ole võimalik kaabliga kuidagi ka seda saada või olemasolev 4G/LTE lahendus on ebastabiilne siis võta meiega ühendust. Ei ole vahet, kas soovite ühendus oma eramajale, ettevõttele või tootmistsehhile põllupeal. Või ettevõttele, kellele on vaja tagavaraühendust, kui peaühendus mingil põhjusel katkeb. Seadmed, mida me kasutame on suutelised jagama omakorda kahte teenusepakkujat kuna ühes seadmes on kaks SIM kaardi pesa (Dual SIM)

Lisainfo:

4G/LTE lahendused eramajadele