Tulemüür kui teenus ehk “Pay as You Grow”

Pay as You Grow

See teema on tegelikult juba ammu ülal olnud. Kuid nüüd on ka WatchGuard välja tulnud omapoolse toega ja pakub välja edasimüüjatele (ehk meile) kliendisõbraliku lahenduse.

Usun, et paljud meist on olnud valiku ees, kus on vaja otsustada ettevõtte tulemüüri üle. Mida suurem on ettevõte seda võimsam peab ka tulemüür olema. Mida võimsam on tulemüür seda kallim on ka selle hind.

Mis saab siis, kui ma olen väike ettevõte ehk just alustanud ja vajadus on tulemüüri (ruuteri) järgi. Või ma olen kasvav ettevõte aga täna mul ei ole võimsamat tulemüüri vaja vaid alles aasta või paari pärast. Kas ootan nii kaua või soetan alguses väiksema ja siis hiljem suurema. Mis saab siis kulutatud rahast?

Need on tavalised mured, millega IT juht ettevõttes kokku puutub. Finantsjuhile peab tõestama iga ostu vajadust. Tavaline vastus on “ei” sellisele kulule. NGFW/UTM (Next Generation Firewall/Unified Threat Management) tulemüüride hinnad algavad  € 500 kuni € 80 000 ja rohkemgi veel. Seega ühekordne väljaminek oleks seadme väljaostmisel muljet avaldav.

Et sellisele olukorrale mingigi leevendus leida siis täna on selleks “Tulemüür, kui teenus” lahendus. Lühidalt see tähendab seda, kus ettevõte või kodukasutaja ei pea tulemüüri välja ostma vaid rendib seda.

Sellel on mitu head omadust. Esmalt ei pea ettevõte oma bilanssi võtma kallist amortiseeruvat seadet. Teisalt on see ideaalne lahendus kasvavale ettevõttele, kus alustatakse väiksemast ja vajadusel asendatakse väiksem tulemüür võimsama vastu. Siin tuleb kasutusele sõna “Pay as You Grow”. Ehk maksa vastavalt kasvule.

Teeme siin ühe lihtsa näite kasvava ettevõtte näol:

Tegemist siis Start Up ettevõttega, kellel on täna kontoris ainult 3 töötajat. Vastavalt töötajate arvule sobiks neile WatchGuard tootevalikust T15 või T20.

T15 T20

Hinnaklassis on need seadmed välja ostes vastavalt € 936 ja € 1 008. Selles hinnas sisaldub ka 1 aastane Total Security Suite (ehk kõik tuled ja viled). Peale ühte aastat, et tulemüüril oleks sama võimekus (Total Security Suite) peab soetama uue litsentsi vastavalt siis € 546 ja € 594.

Aga mis saab siis, kui ettevõttes peale 6 kuud on töötajaid rohkem, näiteks juba 15 töötajat. Siis peab vaatama võimsamat tulemüüri, kuna T15 ja T20 täisvõimsuses ei saa enam hakkama, sest selle seadme protsessor on nõrk. Uueks tulemüüriks sellisel juhul sobiks T40, millel on jõudu hallata kuni 20 töötajat. T40 hinnaks 1 aastase Total Security Suite litsentsiga on € 1 914.
Sisuliselt sellise stsenaariumi puhul kannab väike ettevõte (Start UP) juba eos piisavat kahju finantsiliselt. Ehk kätte jääb esimene tulemüür, millega ei ole hetkel midagi peale hakata (kui just keegi seda endale koju ei vii ja ei kasuta VPN tarvis kodukontori ja ettevõtte vahel).

T 40
Näide, kui StartUP oleks seadme rentinud.

Sellisel juhul oleks emsmane ühekordne investeering olnud seadme haldamise ja paigaldamise puhul vastavalt € 150 ja € 175. Ja igakuine tasu vastavalt
€ 36,84 ja € 39,66.
Nüüd aga selgub, et 6 kuu pärast on vaja võimsamat tulemüüri. Sellisel juhul piisab kui sellest teada anda ja me toome uue WatchGuard T40 seadme. Kusjuures see seade on juba ette seadistatud nii nagu see oli eelmisel tulemüüril Teil tehtud. Ka midagi enam tasuma ei pea küll aga tõuseb kuumakse mis oleks WatchGuard T40 puhul € 75.

Sellise lahenduse puhul “Pay as You Grow” oleks Start UP ettevõttel suurem ülevaade oma kuludest ja oleks välistatud suuremad ühekordsed väljaminekud. Igale alustavale ettevõttele on finants väga oluline ja suured väljaminekud on alustava ettevõtte surm.

Kui leiad, et ka sinu ettevõte vajaks sellist lahendust siis võta kindlasti meiega e-posti teel ühendust. Paneme kokku kõige sobivama lahenduse ja vastavalt sellele saadame ka pakkumise.

Lisaks on WatchGuard tootjal veel mitu erinevat head lahendust, millest üks oleks “End Point Security” ehk sinu arvuti kaitse väljaspool tulemüüri. Rohkem infot selle kohta leiad siit Panda Adaptive Defence 360

Tulemüürid, mis meil pakkuda on: >>>TULEMÜR, KUI TEENUS<<<

 

Virtuaalsed lahendused

*Kasutajate arv näidatud juhul, kui tulemüüris on kasutusel kogu UTM võimekus (Total Security Suite)