Tulemüür kui teenus ehk “Pay as You Grow”

Pay as You Grow

See teema on tegelikult juba ammu ülal olnud. Kuid nüüd on ka WatchGuard välja tulnud omapoolse toega ja pakub välja edasimüüjatele kliendisõbraliku lahenduse.

Usun, et paljud meist on olnud valiku ees, kui on vaja otsustada ettevõtte tulemüüri üle. Mida suurem on ettevõte seda võimsam peab ka tulemüür olema. Mida võimsam on tulemüür seda kallim on ka selle hind.

Mis saab siis, kui ma olen väike ettevõte ehk just alustanud ja vajadus on tulemüüri järgi. Või ma olen kasvav ettevõte aga täna mul ei ole võimsamat tulemüüri vaja vaid alles aasta või paari pärast. Kas ootan nii kaua või soetan alguses väiksema ja siis hiljem suurema. Mis saab siis kulutatud rahast?

Need on tavalised probleemid, millega IT juht ettevõttes kokku puutub. Finantsjuhile peab tõestama iga ostu vajadust. Tavaline vastus on “ei” sellisele kulule. NGFW/UTM (Next Generation Firewall/Unified Threat Management) tulemüüride hinnad algavad  € 500 kuni € 80 000 ja rohkemgi veel. Seega ühekordne väljaminek oleks muljet avaldav.

Et sellisele olukorrale mingigi leevendus leida siis täna on selleks “Tulemüür, kui teenus” lahendus. Lühidalt see tähendab seda, kus ettevõte või kodukasutaja ei pea tulemüüri välja ostma vaid rendib seda.

Sellel on mitu head omadust. Esmalt ei pea ettevõte oma bilanssi võtma kallist amortiseeruvat seadet. Teisalt on see ideaalne lahendus kasvavale ettevõttele, kus alustatakse väiksemast ja vajadusel asendatakse väiksem tulemüür võimsama vastu. Siin tuleb kasutusele sõna “Pay as You Grow”. Ehk maksa vastavalt kasvule.

Teeme siin ühe lihtsa näite kasvava ettevõtte näol:

Tegemist siis StartUp ettevõttega, kellel on täna kontoris ainult 3 töötajat. Vastavalt töötajate arvule sobiks neile WatchGuard tootevalikust T15 või T20.

T15 T20

Hinnaklassis on need seadmed väljaostes vastavalt € 936 ja € 1 008. Selles hinnas sisaldub ka 1 aastane Total Security Suite (ehk kõik tuled ja viled). Peale ühte aastat, et tulemüüril oleks sama võimekus peab soetama uue litsentsi vastavalt siis € 546 ja € 594.

Aga mis saab siis, kui ettevõtes peale 6 kuud on töötajaid rohkem, näiteks juba 15 töötajat. Siis peab vaatama võimsamat tulemüüri, kuna T15/T20 täisvõimsuses ei saa enam hakkama, sest selle seadme protsessor on nõrk. Uueks tulemüüriks sellisel juhul sobiks T40, millel on jõudu hallata kuni 20 töötajat. T40 hinnaks 1 aastase Total Security Suite litsentsiga on € 1 914.
Sisuliselt sellise stsenaarimi puhul kannab väike ettevõte (StartUP) juba eos piisavat kahju finantsiliselt. Ehk kätte jääb esimene tulemüür, millega ei ole hetkel midagi peale hakata (kui just keegi seda endale koju ei vii ja ei kasuta VPN tarvis kodukontori ja ettevõtte vahel).

T 40
Näide, kui StartUP oleks seadme rentinud.

Sellisel juhul oleks emsane ühekordne investeering olnud seadme haldamise ja paigaldamise puhul vastavalt € 150 ja € 175. Ja igakuine tasu vastavalt € 36,84 ja € 39,66. Nüüd aga selgub, et 6 kuu pärast on vaja võimsamat tulemüüri. Sellisel juhul piisab kui sellest oma haldajale teada anda ja haldaja toob uue WatchGuard T40. Midagi enam tasuma ei pea küll aga tõuseb kuumakse mis oleks € 75.

Sellise lahenduse puhul “Pay as You Grow” oleks StartUP ettevõttel suurem ülevaade oma kuludest ja oleks välistatud suuremad ühekordsed väljaminekud. Igale alustavale ettevõttele on finants väga oluline ja suured väljaminekud on alustava ettevõtte surm.

Kui leiad, et ka sinu ettevõte vajaks sellist lahendust siis võta kindlasti meiega e-posti teel ühendust. Paneme kokku kõige sobivama lahenduse ja vastavalt sellele saadame ka pakkumise.

Lisaks on WatchGuard tootjal veel mitu erinevat head lahendust, millest üks onleks End Point Security ehk sinu arvuti kaitse väljaspool tulemüüri. Rohkem infot selle kohta leiad siit Panda Adaptive Defence 360

Tulemüürid, mis meil pakkuda on:
T15
Kuni 5 kasutajat*
T20
Kuni 5 kasutajat*
T40
Kuni 20 kasutajat*
T80
Kuni 50 kasutajat*
M270
Kuni 60 kasutajat*
M370
Kuni 150 kasutajat*
M470
Kuni 450 kasutajat*
M570
Kuni 600 kasutajat*
M670
Kuni 850 kasutajat*
M4800
Kuni 2500 kasutajat*
M5800
Kuni 7500 kasutajat*
T35-R
Kuni 20 kasutajat*
Virtuaalsed lahendused

*Kasutajate arv näidatud juhul, kui tulemüüris on kasutusel kogu UTM võimekus

Uued mudelid, mis kohe kohe tulemas (oktoober 2021):
M290, M390, M590, M690

Please follow and like us:
fb-share-icon