5G on uus 4

The 5G Sun is Rising

Üks esimesi tegusõnu, mida hakati interneti kasutamisega seostama, on surfamine. Kui meri on veepiiskade võrk, siis internet on andmebittide võrk. Nagu surfarid ühenduvusmeres, oleme juba mõnda aega sõitnud 4G lainel; piisavalt kaua, et teada saada, kui kaugele saame sellega oma piire nihutada. 5G (G generatsiooni jaoks) on kõige elementaarsemal tasemel suurem laine, mis võimaldab paremaid ja lahedamaid surfitrikke.

Mis teeb selle “laine” paremaks?

Oma tuumaks kasutab 5G uue raadio (NR) liidest ja põhineb ortogonaalsel sagedusjaotusega multipleksimisel (OFDM), mis on meetod digitaalsete signaalide moduleerimiseks erinevates kanalites, et häireid minimeerida. Samuti kasutab see mmWave’i, alla 6 GHz ja laiemat ribalaiust kui 4G-l ning võib katta sagedusi kuni 39 GHz, kuid eeldatavasti kasutab see ka kandesagedusi kuni 71 GHz. Kõik see toob kaasa kiirema võrgu suurema läbilaskevõime ja väiksema latentsusajaga.

Selle perspektiivi silmas pidades võib 5G-süsteem saavutada ühekohalise millisekundite latentsusaega. Multi-Gbps kiirus on ainult üks funktsioon, mida täiendatakse, ja teised, sealhulgas mobiilsus, võimsus ja palju muud. Võib väga hästi öelda, et 5G katab lõhe juhtmega ja traadita võimekuse vahel – midagi, mida 4G lihtsalt ei suutnud täita.

Four-Faith 5G Industrial CPE Functional Advantages - 5G CPE Advantages| Four-Faith

Kas see peaks sulle huvi pakkuma?

Olgu, nii et 5G on uus läikiv mänguasi riiulil. Kas see on IIoT maailma jaoks tegelikult oluline?

Jah, ja päris palju.

Kiiruse ja usaldusväärsuse maksimeerimine, minimeerides latentsust, võimaldab teha enamat kui lihtsalt sama, vaid paremini – see avab uusi võimalusi, mis võivad eksisteerida ainult siis, kui võrgu täpsus jõuab kriitilise piirini. Üks näide on ennustav hooldus, mis tähendab, et asjad tuleb parandada enne, kui neil tekib võimalus valesti minna. Üksik viga suures mootoris, elektrigeneraatoris või õlikompressoris on oma tagajärgedelt katastroofilised. Kui aga andmeid voogedastatakse, jälgitakse ja analüüsitakse 5G-kiirusega, viib see seirevõimalused järgmisele tasemele ja koos sellega ka suurema turvalisuse.

Teine näide on digitaalsed kaksikud – dünaamilised reaalajas digitaalsed koopiad või füüsilised süsteemid. Need võimaldavad hüpoteetiliste testimiste ja tarkvara värskendamise täiesti uut maailma, mida 4G-ga ei saa saavutada. Digitaalsed kaksikud on kosmosetööstuse uus standard, kuid neist saab standard paljudele edasiliikujatele.

Virtuaal- ja liitreaalsus, servade andmetöötlus ja autonoomsed sõidukid on vaid käputäis muid näiteid selle kohta, kuidas 5G muudab võimatu võimalikuks. See pole mitte ainult video puhverdamise ja võrgumängude viivituste surm, vaid ka IIoT uue ajastu koidik.

PMR IT on tegelikult juba ammu vaatamas selles suunas ja seda koostöös Teltonika nimelise ettevõttega. Millal saavad Teltonika Networks esimesed uued 5G-toega seadmed? Varsti. Väga varsti.


Saa arvutivõrgu eksperdiks läbi meie uudiskirjade

Teile saadetakse maksimaalselt üks kord kuus meie poolne kogemusartikkel võrguteemadest, uutest trendidest maailmaturul ning soovitusi. Saate teada olemasolevatest kampaaniatest ja uutest toodetest. Kui Te aga ühel päeval soovite mitte saada uudiskirju siis saate ennast ühe klikiga eemaldada uudiskirjade saajate nimekirjast

Liitu uudiskirjaga