Ma ei taha …

… et minu arvutivõrgus käiakse mitte soovitud veebisaitidel.

Tuttav teema. Ma ei soovi, et minu laps külastaks mingeid teatuid kodulehti. Ma ei taha, et minu ettevõttes töötajad juhuslikult külastaks veebisaite, mis tegelevad andmete püügiga jne …

See on tegelikult lihtsalt lahendatav. Kodustel kasutajatel piisab, kui koduarvutisse paigaldada viirusetõrje ja keelatud lehed musta nimekirja tõsta. Kontorites ma eeldan, et on olemas juba pisut pädevam tulemüür (kui ISP pakutud plänn), kus saab teha vajalikke reegleid jne …

Kuid sellega on alatasa üks mure. Kodukasutaja puhul on iga uue lehe puhul vaja uuesti kätte saada see arvuti, et vajalik reegel tarkvarasse sisse kirjutada. Teisalt on selle arvuti kättesaamine paras tegemine ehk seda lihtsalt ei anta :). Ja paraku puudub ka ülevaade, kus tegelikult Teie kasvandik internetis surfab ja millega tegeleb.
Ettevõtete puhul on jah võimalik tagada vajalik turvalisus ettevõtte võrgus sees aga ei suudeta kaitsta arvuteid, kui see koju kaasa võetakse või kasutatakse seda avalikus võrgus väljaspool ettevõtte võrku.

Kuidas sellist olukorda lahendada?

Üldse mitte arvutit osta ja ennast võrgumaailmast välja lülitada … jah, see oleks lahendus aga mitte see, mida me soovima.
Meie pakuks oma tootevalikust Panda Adaptive Defence 360 lahenduse.

Kuidas see lahendaks kodused mured?

Hoolimata kui palju on kodus arvuteid ja hoolimata, kus nende arvutite ollakse on vanematel alati olemas vajalik ülevaade, kus Teie võsukesed internetis käivad ning vajadusel paari klikiga keerata lukku mitte sobilikud kodulehed, mida külastatakse. Võimalik keelata mitte lubatud rakendused jne … On võimalik teha erandeid kas või kasutajate põhiselt. Näiteks vanematel lastel on rohkem lubatud, kui noortematel.

Kuidas lahendatakse ettevõtte mured (BYOD)?

Hoolimata heast tulemüürist ettevõtte võrgus ei suuda see tagada piisavat kaitset nendele arvutitele, mis käivad ettevõttevõrgust väljaspool. Samuti on võimalik teha vägagi peeneid seadistusi tagamaks piisav kaitse ka väljaspool võrku.

Kuidas see töötab?

Tegemist on tarkvaralise lahendusega. Nimelt igasse kasutaja arvutisse installitakse nn agent, mis kogu tegevust kontrollib. Kui pilves tehakse muudatused siis “agnet” saab sellekohase info ning tegutseb vastavalt uutele reeglitele, mis pilves tehtud. See on nagu viirusetõrje aga kordades tõhusam.

Paigaldus on väga lihtne. Selleks ei pea isegi arvutit enda kätte võtma. Piisab, kui saadate kasutajale e-kirja ning palute tal klikata lingile, et agent arvutisse laadida. Kogu protsess toimetab taustal ning arvutikasuta ei pea ise rohkem midagi tegema.

Ettevõtetel on samuti sama lahendust kasutusele võttes saada RDP ühendus kasutaja arvutiga ehk manada kasutaja pilt ette oma halduses. Selleks on Panda System management lahendus.

Lisainfot toote kohta saate lugeda ja kuulata meie kodulehelt:
https://pmrit.eu/panda-adaptive-defence-360/

Küsi meie käest kindlasti lisainfot. Saame pakkuda kuni 30 päevast demo lahendust kui 100’le kasutajale. Ainult oma silm on kuningas.