Asjade Internet ehk IoT

Pange asjade internet (IoT) enda heaks tööle!

Organisatsioonid kõikides tööstusharudes loovad tänu IoT-le uusi teenuseid, lihtsustavad toiminguid ja parandavad kasutajakogemust. Alates ülikoolidest kuni hotellideni, kontoritest kuni kodukasutajateni välja muudab IoT äri- ja isikliku elu kogemust.

Kuna ühendatud seadmete arv võib aastaks 2025 ulatuda kuni 70 miljardini, siis kuidas plaanite kasutada asjade interneti võimekust oma klientidel ja kodukasutajatel?

Uusi IoT võimalusi arendatakse välja pea igas ja igasse tööstusharusse. Lisaks juba täna toimivatele temperatuuri anduritele ja õhupuhtuse kontrollile.

Majutusasutused

Hotellipidajad kasutavad Interneti tehnoloogiaid, et võimaldada isikupärastatud külastajakogemust, mis eristab nende hotelli vara ja brändi. Hotellid võimaldavad nutitelefonidel toimida digitaalsete võtmekaartidena, et hõlbustada külalistetubade avamist ja lihtsustada sisseregistreerimisprotsessi, ning paigaldada selliseid mugavusi nagu nutikas valgustus ja nutikad aknakatted, et pakkuda isikupärasemat ja tipptasemel külaliste kogemust.

Targad linnad

Linnad kasutavad IoT rakendusi linnateenuste tõhusamaks osutamiseks ning elanikele, ettevõtetele ja külastajatele uute teenuste pakkumiseks. Ühendatud avalik parkimine hõlbustab avatud ruumi leidmist, vähendades liiklusummikuid ja juhi pettumust. Ühendatud turvakaamerad ja andurid parandavad avalikku turvalisust, tuvastades kuritegevust ja pakkudes hädaabiteenustele täpseid koordinaate. Linnad kasutavad ka IoT andureid, et jälgida õhu kvaliteeti, vee- ja jäätmekäitlust, vähendada kulusid ja parandada rahvatervist.

Väikesed linnakud (MDU – Multi-dwelling units)

Linnakute omanikud ja operaatorid kasutavad Interneti-rakendusi, et luua „targa kodu” kogemusi, mis meelitavad ligi uusi elanikke ja aitavad nende kinnistutel rahvahulgast eristuda. Sellised mugavused nagu nutikas valgustus, keskkonnakontroll ja ühendatud turvalisus muudavad MDU -d seal elavate inimeste jaoks atraktiivsemaks, suurendades kinnisvara väärtust, vähendades samal ajal energiatarbimist ja tegevuskulusid.

Ülikoolid

IoT-toega nutikad ülikoolilinnakud muudavad kolledžid ja ülikoolid turvalisemaks ja tõhusamaks ning annavad üliõpilastele uusi võimalusi ülikoolilinnakus tegelemiseks. Teekonna leidmise rakendused ülikoolilinnakus ringi liikumiseks, ühendatud ühistranspordi ja jalgratta jagamised ning isegi nutikad parkimisrakendused on kõik osa ülikoolilinnakust. Ühendatud CCTV, nutikas valgustus ja nutikad lukud – kõik ühendavad kõikjal leviva traadita õues – muudavad ülikoolilinnakus kõik turvalisemaks. Ja ühendatud HVAC andurid vähendavad energiatarbimist ja vähendavad kulusid.

Gümnaasiumid

Ühendatud klassiruumid annavad õpilastele köitvama ja isikupärasema 1:1 õppimiskogemuse, lisades iga päev uusi „edtech” (haridustehnoloogia) tööriistu. AR/VR, 3D -printimise tegijaruumid, STEM -projektid ja palju muud on osa tänapäeva digitaalsest klassiruumist. IoT -lahendused võivad parandada ka õpilaste turvalisust CCTV abil, automatiseerida kohaloleku võtmist ja hõlbustada kooliandmete lisamist digitaalsele õppekavale – säästes samal ajal kooli eelarvet aruka energiakasutuse kaudu.

Jaekaubandus

Kui kauplused mõistavad oma kliente, kuidas nad ostavad, kus nad viibivad, millistel teedel on ruumis kõige rohkem liiklust, on neil parimad võimalused pakkuda poes paremaid kogemusi ja suurendada müüki. Alates lihtsatest ostlejate loenduritest kuni uute keerukate jaemüügi tehisintellekti analüütiliste mootoriteni, mis on ühendatud IP -valvekaameratega, aitavad ühendatud süsteemid jaemüüjatel kaupluse kohta suuremat tulu saada.

Tervishoid

Kuna haiglatel ja kliinikutel on raskusi parema ja isikupärasema tervishoiuteenuse pakkumisega, saab koondatud juurdepääsuvõrgustik aluseks kõikidele seadmetele ja teenustele, mis pakuvad turvalisemat, tervislikumat ja reageerivamat patsientide kogemust. Lisaks hakkavad patsientide heaolu jälgivad arstid, õed ja administraatorid nõudma võrgustikke, mis toetavad patsiendi asukoha jälgimist, patsiendi hoiatusi ja palju muud.

IoT partnerid Ruckuse tehnoloogiale
Tüüp Ettevõte Link
Connected Entry Assa Abloy https://www.assaabloy.com/en/com/
IP Video Management IPConfigure https://www.ipconfigure.com/
Energy Management Telkonet https://www.telkonet.com/
Location Services Kontakt.io https://kontakt.io/
Location Services AV Systems https://www.avsystems.com/
Vape Detection Soter Technologies https://www.sotertechnologies.com/
Safety Alert (Panic Buttons) TraknProtect https://traknprotect.com/
Safety Alert (Panic Buttons) REACT Mobile https://www.reactmobile.com/