Lugesime külastajad üle

 

18 juulil toimus Ülenurmes Tartu Lennuväljal üks esimesi selle aasta suurimaid kiirendusvõistlusi SPEEDEST GLASDRIVE RACING 2020.

Meie ettevõttel avanes suurepärane võimalus sellel aastal ka esimest korda pakkuda teenust/lahendust, kus meie ülesandeks oli vaja üle lugeda üritust külastatavaid inimesi.

Kuidas ja mida?

Meil on olemas selline toode Ruckuse portfellis nagu SPoT. Ehk see on analüütikatarkvara, mis on disainitud WiFi võrgus liikuvate klientseadmete registreerimine mingis ajahetkes ja selle põhjal on võimalik saada analüütika selle klientseadme liikumisest WiFi levialas. Selleks ei pea klientseade olema sisse logitud WiFi võrku. Ainus tingimus on see, et WiFi peab olema telefonis sisse lülitatud.

Ehk meie ala, mida pidime katma oli 330m x 284m. Me paigutasime WiFi juurdepääsupunktid diagonaalis nii, et kaetud oleks terve ala, mida pidime lugema. Paigutasime nii, et iPhone telefon oleks alati levialas nõutud alal. Miks iPhone? Aga seda sellepärast, et see on ainus telefon, millel on kõige kehvem WiFi antenn, mis telefonidele üldse toodetud. Kui juba sellel telefonil levi on siis on kõigil teistel seadmetel ka.
WiFi seadmed aga häälestasime nii, et nende leviala oleks võimalikult suur ehk me ei pannud siin rõhku mingile kiirusele. See ei ole siin oluline, kuna meie eesmärk ei olnud pakkuda klientidele andmesideühendust. Seadmeteks kasutasime Ruckuse R610 seadmeid.

Mis tulemuse saime?

Me alustasime külaliste loendust 18 juuli hommikul kell 08:00 ja lõpetasime kell 18:30.  Võrdlesime külastajate arvu piletimüügiga ja tulemus klappis nii nagu oodatud.
PS. Tegemist ei ole ühel ajahetkel olnud külastajate arvuga vaid antud ajavahemikul registreeritud külalised ürituse alal.

Kui usutav see on?

Vastavalt korraldaja käest saadud infole müüdud piletite kohta siis mõõdetud tulemus vastab tema piletiinfole. Kuid peame kinnitama, et tegemist sellise lahendusega ei ole päris täpis teadus. Siin on sisse kirjutatud 10%-15% eksimust. See võib olla näiteks külastaja kellel ei ole taskus nutiseadet. See võib olla mingi tark seade, mis ei ole näiteks inimesega seotud jne …

Kuidas meie lahendus saaks veel kasulik olla?

Näites antud üritusel rohkemate WiFi seadmete paigaldamisega (kuni 6 seadet) oleksime saanud välja peilida selle ürituse kuumkohad. Need on kohad, mida külastaja rohkem külastab. Kuid siin oleks vaja siiski pikemat ürituse perioodi. Sobivad näiteks need üritused, mis on rohkem, kui 2 päevased üritused. Siis saame erinevate tsoonide kaupa välja lugeda külastajate arvu selles tsoonis.

Kui soovin saada sama teenust, mis siis teha?

Siin on valem väga lihtne. Esmalt kirjutada/helistada meile ja oma soovist teada anda. Me kindlasti vajame selleks asendiplaani ürituse alast. Kui me selle info esimesena kätte saame ja peale nii öelda maastikuluuret info olemas on saame teha teile meiepoolse lahenduse pakkumuse koos eelarvega.


Saa arvutivõrgu eksperdiks läbi meie uudiskirjade

Teile saadetakse maksimaalselt üks kord kuus meie poolne kogemusartikkel võrguteemadest, uutest trendidest maailmaturul ning soovitusi. Saate teada olemasolevatest kampaaniatest ja uutest toodetest. Kui Te aga ühel päeval soovite mitte saada uudiskirju siis saate ennast ühe klikiga eemaldada uudiskirjade saajate nimekirjast

Liitu uudiskirjaga